توافق ایران بیانیه فوتبال پیراهن استقلال

توافق: ایران بیانیه فوتبال پیراهن استقلال استقلال خداحافظی آرش برهانی

گت بلاگز اخبار پزشکی ورزش با شدت زیاد از پیشرفت پارکینسون جلوگیری می‌کند

مطالعات انجام شده است در دانشگاه نورث وسترن و کلورادو نشان داد که ورزش کردن با شدت زیاد از پیشرفت بیماری پارکینسون جلوگیری می‌کند. 

ورزش با شدت زیاد از پیشرفت پارکینسون جلوگیری می‌کند

ورزش با شدت زیاد از پیشرفت پارکینسون جلوگیری می کند

عبارات مهم : بیماری

مطالعات انجام شده است در دانشگاه نورث وسترن و کلورادو نشان داد که ورزش کردن با شدت زیاد از پیشرفت بیماری پارکینسون جلوگیری می کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، محققان آمریکایی ورزش را راهی جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری پارکینسون معرفی کردند. بیماری پارکینسون مربوط به تحلیل رفتن سیستم عصبی بدن می شود و در این بیماری معمولا دست ها و پاها تعادل و هماهنگی خود را از دست می دهند. در آمریکا حدود یک میلیون نفر مبتلا به پارکینسون هستند و هر ساله ۶۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا می شوند.

ورزش با شدت زیاد از پیشرفت پارکینسون جلوگیری می‌کند

تحقیقات اخیر نشان داده است که انجام ورزش با شدت زیاد جهت افرادی که در فاز اول بیماری قرار دارند بافایده است و می تواند نشانه های بیماری را کم کردن دهد و از پیشرفت بیماری جلوگیری کند. بیماران باید حداقل سه بار در هفته با ورزش ضربان قلب خود را به ۸۰ تا ۸۵ درصد ماکسیمم ضربان قلب برسانند.

نتایج این تحقیقات در مجله JAMA انتشار یافته هست. تحقیقات پیش از این نشان داده بود که روش های درمانی پارکینسون با دارو تاثیرات منفی بر روی فرد می گذارد. بنابراین محققان به دنبال راه های دیگر درمانی جهت این بیماران هستند.

مطالعات انجام شده است در دانشگاه نورث وسترن و کلورادو نشان داد که ورزش کردن با شدت زیاد از پیشرفت بیماری پارکینسون جلوگیری می‌کند. 

در مطالعات صورت گرفته شده است افراد مورد بررسی در فاز اول بیماری پارکینسون بودند و هیچ دارویی مصرف نمی کردند. بررسی ها نشان داد در صورتی که ورزش با شدت زیاد و در طول شش ماه انجام شود تاثیر خود را نشان می دهد . در صورتی که ورزش با شدت میانگین انجام شود نیز موثر خواهد بود ولی میزان تاثیر آن نسبت به ورزش با شدت زیاد کمتر است.

در این تحقیقات تنها دویدن بر روی تردمیل به عنوان ورزش مورد بررسی قرار داده شد و هنوز تاثیر انواع ورزش بر بیماران پارکینسون مورد بررسی قرار نگرفته است.

واژه های کلیدی: بیماری | تحقیقات | جلوگیری | پارکینسون | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs